Institutul de Ştiinţe ale Educaţiei are onoarea de a vă informa despre lansarea unei anchete europene privind implementarea competenţelor cheie, coordonată de reţeaua KeyCoNet (Key Competence Network on School Education) - o reţea europeană care activează īn domeniul politicilor privind implementarea competenţelor cheie, ca parte a Programului Īnvăţare Permanentă al Comisiei Europene.

Ancheta constă īn aplicarea unui set de chestionare online adresate profesorilor, directorilor, părinţilor şi elevilor, precum şi altor factori implicaţi şi interesaţi de educaţie, care sunt dornici să īşi exprime opinia referitoare la predarea şi īnvăţarea īn şcoală a competenţelor pentru secolul XXI.

Īn acest context, Institutul de Ştiinţe ale Educaţiei vă adresează invitaţia de a deveni partenerii săi īn promovarea acestei anchete prin intermediul websiteului instituţiei pe care o reprezentaţi.

Mai multe informaţii despre această anchetă regăsiţi īn cele două documente ataşate:

* Invitaţia la parteneriat īn promovarea anchetei europene privind implementarea competenţelor cheie

* Textul de postat pe websiteul dumneavoastră instituţional care permite accesarea chestionarului

Cu mulţumiri pentru sprijin in acest demers de promovare a chestionarelor online,

Echipa KeyCoNet

Institutul de Ştiinţe ale Educaţiei